Powiększona śledziona u 15-latka

Witam. Mój syn w grudniu będzie miał 15 lat waży 94 kg przy 180cm wzrostu w 2013 r miał śledzionę w górnej granicy normy 12,2 a dziś w usg okazało się że ma już 14 cm, utrzymują się u niego bóle brzucha ,pleców i głowy próby wątrobowe ok morfologia też w moczu liczne szczawiany. Czy to powód do niepokoju?

Aleksander Ropielewski

Na pewno wymaga to dokładniejszego badania i ustalenia przyczyn powiększania się śledziony i obecności szczawianów.