Powiększona śledziona oraz podwyższone próby wątrobowe

Witam, mam 24 lata, chorowałam na mononukleozę i byłam hospitalizowana przez 8 dni. Mam powiększoną śledzionę oraz podwyższone próby wątrobowe. Dwa dni temu wyszłam ze szpitala i mam brak apetytu oraz niepokojący ból żołądka. Jest dziwny, ponieważ kiedy leżę z podwiniętymi nogami nie boli, ale gdy wstanę lub zmienię naglę pozycję pojawia się ból. Polega on na tym, że czuję jakby ktoś ściskał mi ten żołądek. Proszę o odpowiedź czym może to być spowodowane?

Takie dolegliwości mogą mieć związek z jakąś patologią w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego dlatego należałoby rozważyć wykonanie badania gastroskopowego celem oceny tego odcinka przewodu pokarmowego. O dalszym postępowaniu w tym zakresie musi zadecydować lekarz prowadzący.