Powiększona sylwetka serca, aorta sklerotyczna w wyniku badania RTG

witam serdecznie mam przed sobą opis badania rtg -sylwetka serca powiększona. aorta sklerotyczna. wzmoźony rysunek pościeliska płuc z przewagą naczyniowego. kąty p/ź wolne.wnęki naczyniowe.-proszę mi powiedzieć co to za choroba męża czy groźna i czy ją można wyleczyć i jak leczyć dziękuję moja poczta to wandapio@onet.pl

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie opisu RTG nie można zaplanować leczenia. Mąż powinien udać się do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.