Powiększone migdałki po zachorowaniu na momonukleozę

Witam moja 5 letnia córka w styczniu zachorowała na momonukleoze zapalna nadal ma bardzo powiększone migdałki czy może to tak długo trwać często ostatnio goraczkuje dodam ze jest alergikiem i ma astmę oskrzelowa

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą utrzymywać się nawet do kilku tygodni. Niemniej jednak wskazana jest wizyta u specjalisty laryngologa, który oceni migdałki.