Powiększone podbrzusze i jajniki

Od tygodnia czuję jakby cięższe podbrzusze. Mam wyraźnie zaznaczoną linię powiększonych jajników. Są one większe i twardsze w dotyku, jednak przy nacisku nie bolą, tylko czasem w ciągu dnia delikatnie je czuję. Nie mam regularnej miesiączki, ostatnia była 2 miesiące temu. Nie mam żadnych objawów ciąży (choć czytałam, że takie objawy to ciąża), oprócz tego mojego większego podbrzusza, które ujawnia się podczas stania. Wtedy mogę bez problemu wyczuć jajniki. Inaczej podczas leżenia na plecach - wtedy mój brzuch jest płaski. Jak zbiera mi się mocz, to jest jeszcze większe, jednak nie latam do łazienki co chwilkę, tylko normalnie, ale oddaję dużo moczu np. po wypiciu kubka herbaty. Mocz mam normalnego koloru.
ponad rok temu

Witam,

Opisane objawy stanowią wskazanie do wizyty u lekarza. Może Pani postąpić dwojako. Udać się do lekarza rodzinnego, który na podstawie wywiadu i badania lekarskiego, ewentualnie posiłkując się badaniami dodatkowymi ustali źródło dolegliwości i/lub skieruje do specjalisty (gdyż nawet mimo Pani przeświadczenia jajniki nie muszą być przyczyną objawów). Inną drogą jest wizyta u ginekologa wskazana ze względu na zaburzenia miesiączkowania bądź zatrzymanie miesiączki  -być może fizjologiczne, jeśli okaże się, że jest Pani w ciąży. Wybór należy do Pani, ale doradzam nie pozostawiać problemu bez wizyty u lekarza.

Pozdrawiam