Powiększone ślinianki podjęzykowe

Od ok 3 lat zauważyłam, że mam powiększone ślinianki podjęzykowe. Miałam wykonywane ogólne USG ślinianek, badanie nie było konkretnie skierowane na ślinianki podjęzykowe i lekarz wykonujący bananie badał je przez dno żuchwy. Nie stwierdzono nic oprócz powiększenia. Nie odczuwam bólu, ani nie zmieniają one od dłuższego czasu wielkości. Ich zmianę wielkości zauważyłam od kiedy zachorowałam na bulimię. Czy może być to ze sobą powiązane? Czy trzeba wykonać jeszcze jakieś badania? Co to może być?

Jeśli to powiększenie jest stałe, od 3 lat, nic innego patologicznego w zakresie ślinianek nie stwierdza się to nie ma powodu do niepokoju. Być może to tylko taka odmiana anatomiczna, która u Pani występuje. Można jeszcze ewentualnie w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z laryngologiem.