Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększone węzły chłonne a alergia

Witam, kobieta 51 lat. Nie dawno powiększone węzły chłonne karkowe, lekarz rodzinny stwierdził, że to jakaś alergia (krosty na rękach, w zgięciach rąk i na dekolcie pokrzywka). Jednak i tak zbadałam krew i umówiłam się do hematologa prywatnie na wizytę. Węzły już niewyczuwalne. Wyniki krwi dobre. W rozmazie pojawiły się pewne odstępstwa: Limf (30% - norma), monoc (1%??), eoz (6%??), pałki (0), podzielone (63%), baz (0). OB 23. CRP 0,4. 28 wizyta hematolog, 1 lipca alergolog. Alergia w tym wieku?
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Alergia może wystąpić w każdym wieku. Proszę dać się na umówione wizyty u specjalistów. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy