Problemy z gardłem i powiększone węzły chłonne a wynik badania krwi

Proszę o udzielenie mi inf. na temat: od paru lat mam problemy z gardłem-nieżyt gardła) powiększone węzły chłonne szyjne i pachwinowe- w USG wyszły odczynowe z zachowana zatoka. Największy podżuchwowy 16x7 reszta 12x6 i 9x5. LIMF 50% norma do 45%, NEUTR 2,21 tys. norma 2,50-7,00 , rozmaz krwi LIMF 57 % norma do 45%, GRAN segm. 36 norma 40-70 %. codzienna temperatura 37,2 , 37,3 st.C. Co mogą oznaczać te węzły i ta temp?zależy mi żeby znaleźć przyczynę w jakim kier robić badania?

Wyniki badań obrazowych jak i laboratoryjnych raczej nie wskazują na występowanie procesu rozrostowego w zakresie układu chłonnego tym bardziej, że objawy występują od kilku lat i nie nasilają się. Radziłbym jeszcze w tej sprawie ewentualnie skonsultować się z hematologiem. On po bezpośrednim badaniu wyjaśni czym mogą być spowodowane te dolegliwości (raczej węzły chłonne są powiększone po przebytych stanach zapalnych, a te niewielkie odchylenia w zakresie rozmazu krwi nie mają znaczenia klinicznego).