Powiększone węzły chłonne a wynik badania krwi u 32-latki

mam 32 lata od 2 lat mam powiększone węzły chłonne podżuchwowe niebolące robiłam ostatnio badania i wyszło mi 8% mono trochę się obawiam tego . Bardzo proszę o odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią powiększone węzły chłonne wymagają dokładniejszej diagnostyki, tj. np. wykonania USG. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest bowiem ich poinfekcyjne powiększenie. 8% monocytów to natomiast wynik prawidłowy. Jeśli ma Pani jednak wątpliwości, warto wykonać rozmaz ręczny. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który pokieruje dalszą diagnostyką.