Powiększone węzły chłonne a badanie morfologii krwi

Od dwóch tygodni mam powiększone bolące węzły chłonne przy okolicy szyi oraz pod pachami również w okolicach żuchwy. Przy tym w nocy miewam poty, w dzień również fale gorąca na przemian z febrą, opryszczkę na ustach, biały grubo zawalony język. Dodam, że mam też swędzącą wysypkę niewidoczną dla oka, wyczuwalną pod palcem. Jakie powinnam podjąć działania, jakie wykonać badania? Dodam jeszcze, że pobolewa mnie pod żebrami mam bóle brzucha oraz przelewają mi się gazy. Byłam u lekarza internisty, zignorowała moje objawy, wysłała tylko na morfologię. Czy to nie za mało?

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam! Zarówno powiększone węzły chłonne, nocne poty, dreszcze, obłożony język może świadczyć o jakiejś infekcji (być może wirusowej jak mononukleoza, cytomegalia). Dlatego poza zwykłym badaniem lekarskim morfologia krwi (także OB, CRP) jest również wskazana, ponieważ wykaże czy rzeczywiście może to być jakaś infekcja. W zależności od wyników oraz od tego jak będzie wyglądało dalej Pani samopoczucie i czy te objawy nadal będą obecne, wskazana może być dalsza diagnostyka, jaka to już zależy od dalszego rozwoju choroby. Pozdrawiam!

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty