Zaczerwienione migdałki i powiększone węzły chłonne

Jestem w trakcie leczenia zaczerwienionych migdałków i powiększonych węzłów chłonnych(biorę Amotaks) jednak martwią mnie te powiększone węzły. Chciałabym zrobić sobie badanie krwi żeby sprawdzić czy wszystko jest dobrze. Jakie badanie powinnam wykonać i po jakim czasie?( antybiotyk skończę w poniedziałek)

Witam,
Powiększone węzły chłonne są wynikiem infekcji. Podczas infekcji w odpowiednich węzłach dochodzi do oczyszczania limfy z czynnika infekcyjnego i produkcji przeciwciał które pomagają zwiększyć infekcję. Zwiększona ich praca prowadzi do czasowego powiększenia, które jest naturalnym objawem toczącego się procesu infekcyjnego szczególnie w obrębie gardła. Nie jest więc wskazanym wykonanie specjalnych badań dotyczących powiększonych węzłów.