Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększone węzły chłonne, bóle głowy, klatki piersiowej - co robić?

Mam 23 lata i jestem kobietą. Ostatnio nienajlepiej się czuję. Zauważyłam, że mam powiększone węzły chłonne pod pachą i w okolicach szyi, brodawkę mam wciągnięta i widoczne żyły na piersi i rękach oraz nogach, puchnę, boli mnie klatka piersiowa i podbrzusze, miewam także mocne bóle głowy prawie co dziennie, mam wrażenie, że moja głowa jest cięższa ode mnie. Boję się zasnąć, bo ból głowy jest bardzo silny i powoduje, że bolą mnie oczy i zatoki. Boję się, że się nie obudzę. Bicie klatki piersiowej jest nierówne. Zdarzyło mi się, że miałam jakiś atak. Byłam cała opuchnięta i dostałam drgawek, i dusiłam się. Zaczęłam sobie wkręcać, że umieram. Strasznie się bałam. Byłam z tym u lekarza, to zarzucił mi kłamstwo i dałam sobie spokój z lekarzami. Strasznie się boję. Mam 2 dzieci, które mnie potrzebują, mam dla kogo żyć, jednak boję się, że to coś bardzo poważnego. Proszę powiedzieć, co mi jest. Pomocy!!!

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Witam serdecznie!

Przykro mi, że ma Pani negatywne doświadczenia ze służbą zdrowia, natomiast, niestety, bez porady lekarskiej "na żywo" się nie obędzie. Podstawą diagnostyki jest przede wszystkim dobrze zebrany wywiad od pacjentki - czyli możliwość zadania wszystkich pytań, jakie mogłyby pomóc z wyjaśnieniu dolegliwości oraz badanie lekarskie.

Myślę, że warto byłoby wykonać podstawowy pakiet badań, czyli morfologię z rozmazem, CRP, ekg. Oprócz tego wizyta u ginekologa celem wyjaśnienia problemów z podbrzuszem.

Mam nadzieję, że następnym razem trafi Pani na lekarza, któremu będzie zależało na poznaniu i wyjaśnieniu Pani dolegliwości. Proszę też wziąć pod uwagę, że czasami przyczyną problemów zdrowotnych może być także stres lub problemy życiowe, ale aby to potwierdzić, trzeba oczywiście najpierw wykluczyć istnienie patologii.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy