Powiększone węzły chłonne szyi i problemy z zatokami u dziecka

Moja córka ma powiększone węzły chłonne szyi. 2 większe i mniejsze chyba z 3 blisko siebie. Poruszają się, nie bolą. Morfologia i LDH wyszły dobrze. Jedynie bazofile w rozmazie były o 1 powiększone. Córka ma problemy z zatokami. Boli ją głowa pulsującym bólem po środku i z tyłu. Kłuje ją czasami w klatce piersiowej. Ale ona bardzo się denerwuje. Więc mogą być to nerwobule. Czy mam się czym martwić. Ma 14 lat.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, najprawdopodobniej powiększone węzły to odczynowa reakcja na zapalenie zatok. Proszę jednak skonsultować się z laryngologiem dziecięcym, który zajmie się leczeniem infekcji zatok. Pozdrawiam