Powiększone węzły chłonne szyi a infekcja zatok u 10-latka

Mój 10 letni syn ok 2 lata temu chorował na gardło i zatoki ok 3 mies., kilka antybiotyków. Miał powieszone węzły na szyi, potem zmalały jednak pod żuchwą z lewej strony pozostał jeden duży ok 2 cm i dwa mniejsze ok 0,7 cm. Są one juz ok 2 lata - od tych infekcji. Morfologia z rozmazem wszystko w normie, syn nie ma żadnych innych objawów, Węzły są twarde, łatwo przesuwalne nie bolą. Pediatra mówi że mogą być zwłokniałe po infekcjach, Czy jest się czym martwic jesli tyle czasu nic sie nie dzieje?

Aleksander Ropielewski

Raczej nie ma powodu do niepokoju ponieważ węzły mogły ulec włóknieniu lub przerostowi po długotrwałej infekcji.