Powiększone węzły chłonne od 1,5 roku u dziecka
Mój syn od 1,5 roku ma powiększone węzły obustronnie za uszami, z tyłu głowy, w pachwinach, na szyi i w zagłębieniach nad obojczykami. Węzły nie przekraczają 1 cm, wiele z nich ma wielkość ziarenek ryżu, są miękkie i łatwo przesuwalne. Badania morfologii krwii, OB - wyszły dobre, leukocyty były odrobinę wyższe, ale był lekko podziębiony. Robiliśmy 2 razy USG, RTG klatki piersiowej. Wyniki były dobre. W badaniu USG nie stwierdzono nieprawidłowości w budowie węzłów. Węzły nie powiększają

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Witam. Takie powiększenie węzłów chłonnych u dzieci najczęściej wynika z przebytych infekcji wirusowych. Jeśli węzły są miękkie, niezmienione w usg, a podstawowe badania krwi nie wykazują odchyleń od normy nie ma powodów do niepokoju.