Powiększone węzły chłonne a badanie USG

Ponad miesiąc mam powiększone węzły chłonne z lewej strony na dole szyi,troszkę powyżej obojczyka.Są to dwa węzły wielkości ziarenek ryżu.Od tamtego czasu mam również wrażenie że bolą mnie czasem miejsca w których są inne węzły chłonne(wzdłuż szyi, nad obojczykami).Nad prawym obojczykiem przy odpowiednim ułożeniu głowy również mam wrażenie,że coś wyczuwam.Lekarz stwierdził, że węzły są tak małe,a morfologia idealna, więc nic z tym nie powinnam robić.Niepokoi mnie to jednak.Czy mogę zrobić USG?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli opisane przez Panią węzły chłonne są wielkości ziarenek ryżu to właściwie można je uznać za niepowiększone. Jeśli jednak się Pani niepokoi, jak najbardziej może Pani wykonać USG okolicy szyi i ocenić węzły chłonne. Proszę zatem udać się do specjalisty radiologa.