Co może oznaczać powiększenie węzła chłonnego szyi?

Proszę o odpowiedz.Wymacalam sobie węzła chłodnego tak jakby na samym dole szyi z lewej strony.Czasem pobolewa mnie to mam wrażenie,cmi obok tak jakby bark i szyja.Od mc raz bolą raz nie bolą mnie wezly szyjne.Nie byłam chora na nic i boję się:(Badania robiłam wszystko w porządku.Co to może być?Na co wskazuja takie wezly?Czy lepiej gdy wezly bolą czy nie?ten na dole szyi nie powiększa się ale też nie znika.Mam osemke z tej strony którą wyszła tylko do połowy.Niby u stomatologa ok.

Lek. Katarzyna Szymczak

Węzeł na pewno powinien ocenić lekarz, wskazana także morfologia z rozmazem i dróżek rozważenia USG węzłów. Najprawdopodobniej to węzły poinfekcyjne, wychodzącą ósemka także może dawać taki objaw.
Pozdrawiam