Co oznaczają powiększone węzły chłonne, które nie bolą?

Dzień dobry chciałabym zapytać ponieważ ostatnio coraz bardziej mnie to niepokoji. Otóż na szyi mam powiększone węzły chłonne dokładnie są 3. Mam je już od kilku lat i one nie znikają .Jak je u sobie odkryłam odrazu udałam się do lekarza. Lekarz skierował mnie na wyniki które nic nie wykazały. Powiedział że najwidoczniej taka moja uroda i ze one mogą się już nigdy nie wchłonąć. Dodam że one mnie nie bolą. Czasami powiększają się jak jestem przeziebiona . Już sama niewiem co mam o tym myśleć.

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej są to węzły które powiększyły się odczynowi przy infekcji, czasem tak się dzieje że pozostają powiększone. Sugeruję jeszcze kontrolę u stomatologa. Do rozważenia USG tych węzłów.
Pozdrawiam