Powiększone węzły chłonne szyjne i wynik badania krwi

Witam. Mam 23 lata i od dłuższego czasu powiększone 2 węzły chłonne szyjne; zauważyłam to w grudniu ,ponieważ odczuwałam miejscowy ucisk; odczuwałam też ból głowy,zwiazany chyba z zatokami,bo bolowi towarzyszylo splywanie flegmy po gardle, jednak po RTG zatok pani laryngolog stwierdzila,ze jest bez zmian. Mialam robiona w tym czasie dwukrotnie morfologie ,za drugim razem wyszlo,ze mam eozynofile powyzej normy,poza tym spadla ilosc erytrocytow, a wzrosla leukocytow, ..czy to moze byc bialaczka?

WWęzły chłonne mogą być pozapalne powiększają się np przy chorobach zębów i przyzębia wskazana konsultacja stomatologiczna i wykonanie panoramicznego zdjęcia , poza tym stany zapalne tarczycy również będą dawały powiększone węzły chłonne -usg tarczycy i szyi
Eozynofile wzrastają przy robaczycach i alergiach czemu Pani myśli o białaczce...brak załączonych wyników brak możliwości weryfikacji. Poza tym czy to tylko węzły chłonne szyi..? pachy pachwiny, jamy brzusznej...? jak wygląda w usg śledziona....
Wygląda że powód tkwi w nosogardzieli.....

Nie podaje Pani dokładnych wartości z morfologii. Nie można więc stwierdzić co to jest. Jeśli morfologia była oglądana przez lekarza, na pewno zwróciłby uwagę gdyby to była białaczka.
Wygląda to raczej na przewlekającą się infekcję górnych dróg oddechowych. Proszę udać się z powrotem do laryngologa. Nie wszystkie choroby leczy się jedną wizytą u lekarza.