Powiększony pęcherz moczowy u dziecka na etapie ciąży

Dzień dobry! Jestem w 28 tygodniu ciąży. W 17 tygodniu ciąży wykryto u dziecka powiększony pęcherz moczowy i niewielki zastój w miedniczkach nerkowych-6 i 5 mm. W 23 tyg miedniczki 9 i 13 mm. Wtedy w CZMP założono szant ,który jednak po kilku dniach wypadł. Obecnie pęcherz ma wymiary 35x 16mm a miedniczki 10 i 7 mm(tydzień wcześniej 11i 9 mm). Czy konieczne jest ponowne założenie szantu? Wielkość miedniczek zdaje się zmniejszać. Czy można jeszcze poczekać z ponowną interwencją wewnątrzmaciczną?
KOBIETA ponad rok temu

Witam, pyta Pani: "Czy konieczne jest ponowne założenie szantu? Wielkość miedniczek zdaje się zmniejszać. Czy można jeszcze poczekać z ponowną interwencją wewnątrzmaciczną?" To są pytania raczej do lekarzy, którzy Pani zakładali shunt, a nie do zupełnie "obcego" urologa. Pozdrawiam, życzę zdrowia maluszkowi RH