Powiększony węzeł podżuchwowy i liczne guzki na tylnej ściance gardła

Witam, mam 21 lat. Od tygodnia mam powiększony wezel podzuchwowy który nie boli i jest w miarę twardy i ruchliwy. W dodatku zauważyłem że w gardle na tylnej ściance mam takie liczne guzki i gardło jest całe czerwone, również nie boli. Wizytę mam u internisty w sobotę. Czy to coś poważnego?

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na infekcję. Proszę koniecznie udać się do lekarza, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.