Powracająca grzybica jamy ustnej

witam od kilku lat mam problemy z grzybica jamy ustnej żadnymi lekami na grzybie nie pomagaja jak biore leki to okola miesiaca mam spokoj a pozniej znowu nawraca teraz jeszcze wykryto u mnie plesn prosze o pomoc

Witam! Nawracające infekcje grzybicze nakazują poszukiwanie czynników predysponujących do ich powstania (cukrzyca, niedobory odporności, zła higiena jamy ustnej). W tym przypadku wskazana jest wykonanie tzw. mykrogramu badania określającego wrażliwość atakujących jamę ustną grzybów na poszczególne leki.