Powracająca opryszczka

Witam, bardzo czesto mam opryszczke przez ostatni czas mam jedna po drugiej badz dwie na raz, ani chwili nie mam spokoju, zadne masci juz nie pomagaja, mialam kuracje lekiem bodajzd na g, nie pomoglo, kupilam leki z roznego rodzaju witaminamo i mineralami, myslalam ze mam braki ale to tez nie pomaga, co robic ?

Witam!
W przypadku częstych nawrotów opryszczki można spróbować przeleczenia doustnym lekiem przeciwwirusowym (acyklovir) - tabletki należy zacząć brać gdy tylko pojawi się opryszczka i kontynuować do końca opakowania. Lek taki jest dostępny na receptę - może go wypisać dermatolog lub lekarz rodzinny. Podejrzewam że lek na g to groprinosin - również może on pomóc w częstych nawrotach poprzez wpływ na mechanizmy odpornościowe, jednak nie działa on bezpośrednio na wirusa opryszczki. Wskazane byłoby również wykonanie morfologii krwi celem oceny, czy nie ma Pani niedoboru białych krwinek odpowiedzialnych za odporność.