Powracające pleśniawki na języku u 2,5-letniego dziecka

Witam. Jak sie pozbyc plesniawek raz na zawsze. dziecko 2,5roku ma czesto plesniawki tylko na jezyku . Lekarze przepisują nystatyne tylko ale po s konczeniu stosowania problem znow powraca . Byłam u innego lekarza kazał podawac preparat na wzmocnienie odpornosci na początku było dobrze ale teraz znów pojawia sie biały nalot na jezyku. Jak znika to pojawiają sie takie jakby wdarte w skore place . lekarz powiedział ze to są zdarte kubki smakowe . Dodam,że dziecko poza tym czuje sie dobrze .

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecałbym początkowo wykonanie badan w kierunku niedoborów odporności u dziecka. W razie negatywnych wyników zalecałbym wizytę u pediatry celem ustalenia dalszego postępowania. Pozdrawiam