Powrót do zdrowia po laparotomii refundoplikacji sposobem Nissena

miesiąc temu przeszedłem laparotomie refundoplikacje sp. Nissena. Jak długo po takim zabiegu trwa powrót do zdrowia? chodzi o bolesnośc brzucha. Rana zewnetrzna zagoiła się ładnie ale ciągle pobolewa mnie brzuch zwłaszcza po całym dniu na wieczór

6 tygodni to okres wymagany do wygojenia. Pobolewanie brzucha to cecha indywidualna i nie mamy na nią wpływu. Może potrwać dłużej.

Proszę udać się z tym pytaniem do operatora! Ja nie znam przebiegu i efektu końcowego operacji - nie mogę więc nic powiedzieć , zż