Powtarzający się krwotok z nosa u 6-latki

Powtarzajacy sie krwotok z nosa u 6latki. Corcia w niedziele rano (lezala w lozku) miala silny krwotok z nosa. Zachamowany po kilkunastu minutach z pomoca zimnego okladu gelowego. Sytuacja powtorzyla sie dzis, po 2 dniach. Rowniez rano, w lozku. Czy moze to byc uszkodzenie mechaniczne?? W czym upatrywac przyczyn??

Konieczne jest badanie lekarskie i wykonanie badan laboratoryjnych np morfologii rozmazu ukladu krzepnięcia i innych zaproponowanych przez lekarza

przyczyn może być dużo, musi to zobaczyć laryngolog, a do tego czasu podawać rutinoscorbin i nawilżac nos kropelkami z panthenoloem ,sola fizjologiczna.