Obfite krwotoki z nosa z dużymi skrzepami i silny ból głowy u 54-latki

W niedzielę miałam silny ból głowy, w godz wieczornych czterokrotnie pojawiły się obfite krwotoki z nosa z dużymi skrzepami.Mam 54 lata,krwotoki pojawiły się u mnie pierwszy raz w życiu nigdy czegoś takiego nie doznałam,jestem zaniepokojona.Nie choruję na nadciśnieni, ani na żadne choroby krążeniowe.Co mogło wywołać te krwotoki?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyn krwawienia z nosa może być bardzo wiele: uraz, ciało obce, stan zapalny błony śluzowej nosa i zatok, polipy nosa, zmiany nowotworowe, skaza krwotoczna, choroby zakaźne, zaburzenia hormonalne, zaburzenia krzepnięcia, stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna, acenokumarol, warfaryna), bądź też krwawienie może pochodzić z układu oddechowego lub żylaków przełyku. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie. Pozdrawiam.