Powtórne badanie rezonansem magnetycznym
Czy trzeba odczekac jakis czas np tydzien pomiedzy badaniem rezonansu magnetycznego barku? Poprzednie badanie wyszlo zle i chcialbym powtorzyc w innej klinice stad to pytanie bardzo prosze o odpowiedz, dziekuje

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Badanie MRI (pot.rezonans magnetyczny) jest badaniem bezpiecznym. Można go wykonać w odstępie tygodniowym lub kilkutygodniowym, jeśli lekarz zleci wykonanie badania. Jeśli uważa Pan że wynik wyszedł zły to sugeruję udać się do lekarza zlecającego badanie w celu konsultacji, w celu ustalenia dalszego postępowania. Mimo powtórzenia badanie w innej placówce, wynik nie ulegnie poprawie, jeśli wynik wyszedł nieprawidłowy.
Pozdrawiam.