Poziom b-HCG w 10 tygodniu ciąży

10 tc dzień 5. Miałam robione badania beta HCG i wyszły 27000, to chyba niski wynik na ten tydzień. Progesteron (s) 128,5 a progesteron (jedn.tradyc) 40. Zaczęłam się martwić bo zmalały mi piersi i przestały boleć. 31 marca mam USG a 2 kwietnia wizytę kontrolną. Czy takie wyniki mogą martwić? Czy powinnam wcześniej iść do lekarza?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, istotne znaczenie ma cykliczny pomiar beta HCG, a nie pojedynczy pomiar, ważny jest wzrost stężenia a jego bezpośrednia wartość. Proszę powtórzyć oznaczenie i skonsultować się z ginekologiem. Pozdrawiam