Poziom beta-HCG a szansa na oczyszczenie macicy

Dzień dobry, Jestem we wczesnej ciąży. 20.08- miałam jednodniowe krwawienie bez żadnych skrzepów. Bhcg robione w tym samym dniu 20.08 wyszło 7126, natomiast kolejne badanie 23.08 wyszło 6210. Przez ten cały czas miałam plamienia różowe i beżowe. Brałam Lutinus i Duphaston. Od spadku bhcg odstawiłam leki. Moje pytanie czy przy takim bhcg konieczne jest łyżeczkowanie, czy jednak jest szansa że macica sama się oczyści??

Sposób leczenia poronienia nie zależy od poziomu HCG, tylko od wielkości ciąży (który tydzień), oraz odpowiedzi organizmu pacjentki na mizoprostol. Być może jest szansa, że obejdzie się bez zabiegu. Pozdrawiam