Poziom bHCG w 15 dniu po zabiegu łyżeczkowania

Witam,czy wartość bhCG o wartości 250 w 15 dniu po zabiegu łyżeczkowania jest wartością niepokojącą?(zabieg był z powodu pustego jaja płodowego w 8tc). 2 dni później bhCG wyniosła 150.Dodam,że odczuwam cały czas silne bóle podbrzusza,szczególnie po stronie prawej i po środku,mimo, że od zabiegu minęło już 3 tygodnie. Plamienia ustały 2,5 tygodnia po zabiegu. Czy taki wynik może wskazywac na ciążę pozamaciczną lub pozostałości resztek w macicy?Wynik HP jest prawidłowy.Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna pani, spadek stężenia beta HCG do wartości nieoznaczalnych może trwać kilka-kilkanaście tygodni, istotne jest, że tężenie maleje. Szanowna Pani, jeśli ból będzie się i utrzymywał i dołączą się inne objawy, jak np. podwyższona temperatura proszę niezwłocznie udać się do ginekologa. Pozdrawiam.