Poziom bilirubiny w badaniu moczu u 20-latki

Witam. Dzis odebralam wyniki badan. Ogolnie sa w porzadku. W moczu wyszło mi,ze mam 17,00µmol bilirubiny.czy to dobrze z gory dziekuje za odp pozdrawiam

Witam Panią,

Podwyższony poziom bilirubiny w moczu może świadczyć o żółtaczce miąższowej/mechanicznej lub stanach hemolitycznych. Proszę powtórzyć badanie rano na czczo oraz oznaczyć sobie morfologię, bilirubinę, ASPAT, ALAT, GGTP we krwi i z wynikami zgłosić się do lekarza. Zapewne konieczne będzie również wykonanie usg brzucha z dokładną oceną wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz