Poziom cukru na czczo 110

RANO NA CZCZO MAM POZIOM CUKRU 110, OD ROKU. jeden LEKARZ MÓWI, ŻE NIE MAM CUKRZYCY, DRUGI, ŻE MAM. JAKA JEST PRAWDA? JESTEM POD STAŁĄ OPIEKA KARDIOLOGA. MIAŁEM ZAWAŁ POCZAS BAYPASÓW, MAM STENTY.

Dzień dobry,

Samo oznaczenie cukru na czczo, to za mało, aby stwierdzić lub wykluczyć cukrzyce.

Poranny poziom glukozy we krwi na poziomie 110 mg/dL jest alarmujący i interpretowany jest jako stan przedcukrzycowy. Uważam, że jest to wskazanie do wykonania dodatkowych badań, np. krzywej cukrowej lub oznaczenie hemoglobiny glikowanej (HbA1c). Wyniki tych badań dadzą jaśniejsze pojęcie na temat Pana stanu zdrowia i funkcjonowania gospodarki węglowodanowej.

Pozdrawiam