Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poziom cukru w 37 tygodniu ciąży

Witam Mam pytanie , odebrałam dziś wyniki z laboratorium i wyszły mi wyższe niż z przed 7 tyg. a dokładnie uśredniona wartość 8,4 . Dodam ,że mam dość wysoką anemię jestem w 37 tyg. ciąży. Mierzę codziennie poziom cukru glukometrem i wskazuje mi godzinę po posiłku między 105-125. Co ma wpływ , na tak wysoki uśredniony wynik poziomu cukru we krwi. Pozdrawiam
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, proszę powtórzyć pytanie i wyjaśnić, co rozumie Pani pod pojęciem "uśrednionej wartości". Jeżeli stwierdzenie to dotyczy wyniku próby obciążenia doustnego glukozą, to interpretować należy wszystkie wyniki, a nie ich średnią wartość.
Podany poziom cukru 1h po posiłku jest prawidłowy.
W związku ze stwierdzoną anemią i podejrzeniem cukrzycy w ciąży proszę przede wszystkim skontaktować się z lekarzem prowadzącym ciążę.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy