Poziom fT4 i anty TPO
Mam 27 lat, jestem kobietą. Leczę się w Poradni Chorób Tarczycy od 6 miesięcy. Przyjmuję Euthyrox N25. Robiłam USG i badanie wykazało, że tarczycę mam bardzo małą, za małą dla dorosłej osoby. TSH wynosiło 6,68, ale po zaaplikowaniu tabletek poprawiło się i wynosi 4,53. Moje pytanie dotyczy ft4 i anty TPO - jaki poziom jest dobry, a jaki niepokonujący?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Szanowna Pani!
Zakresy norm są zwykle zależne od laboratorium. Na wydruku wyników podawane są zakresy normy. Powszechnie przyjmuje się, iż poziom fT4 powiniem wynosić 9,0-20,0 pmol/l , a TPO 0-30.