Poziom fT4 i anty TPO

Mam 27 lat, jestem kobietą. Leczę się w Poradni Chorób Tarczycy od 6 miesięcy. Przyjmuję Euthyrox N25. Robiłam USG i badanie wykazało, że tarczycę mam bardzo małą, za małą dla dorosłej osoby. TSH wynosiło 6,68, ale po zaaplikowaniu tabletek poprawiło się i wynosi 4,53. Moje pytanie dotyczy ft4 i anty TPO - jaki poziom jest dobry, a jaki niepokonujący?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Zakresy norm są zwykle zależne od laboratorium. Na wydruku wyników podawane są zakresy normy. Powszechnie przyjmuje się, iż poziom fT4 powiniem wynosić 9,0-20,0 pmol/l , a TPO 0-30.