Poziom glukozy a konieczność wstrzyknięcia insuliny

34 tc, cukrzyca ciążowa. Na czczo cukier do 74, po śniadaniu (po 1h) zdarza się >120 np. 138, 144, 128 ale godzinę później już znowu cukier jest na poziomie 74, 80, 65 i bez wstrzyknięcia insuliny. Czy mimo to muszę ją wstrzyknąć? Czy po pewnym czasie nie będzie przez to cukier zbyt niski? Insulina przypisana mi przez diabetologa to insulina aspart, a więc o szybkim działaniu ale mam wątpliwości czy na pewno ją brać bo po 10-20 min. sam mi spada cukier.

Witam Panią,

W Pani przypadku doradzałbym wstrzymanie się jeszcze z podawaniem insuliny. Glikemie na czczo są zadowalające - powinny mieścić się w przedziale 70-90 mg/dl, zaś 1 h po posiłkach