Poziom monocytów i limfocytów u dziecka a ciągłe infekcje

Córka 21 miesięcy często ma katar, niemal bez przerwy. Częste infekcje, na szczęście w tym roku bez zapaleń oskreli czy płuc. Żeby sprawdzić podłoże infekcji miała robioną morfologię 3 razy. Za każdym razem monocyty podwyższone. Lekarz mówił, że tak może być po infekcjach. Czy rzeczywiście monocyty na poziomie 1,02 1,82 czy 1,23 przy normie 0,24-0,79 to nic niepokojącego. A limfocyty na poziomie 5,73 (1,09-2,99). Reszta bez wyraźnych odchyleń.Ten stan utrzymuje się prawie 3 miesiące.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest dalsze obserwacja. Proponuję ponownie wykonać badanie i ponownie udać się do lekarza pediatry.