Podwyższony poziom monocytów i obniżony limfocytów 3 dni po ataku alergicznym i zastrzyku odczulającym

moja córka ma16 lat. W badaniu krwi wykazano podwyższony wynik Monocytów 25% oraz obniżony Limfocytów 1,41. Reszta wyników w normie. Zaznaczam, że córka była 3 dni po ataku alergicznym / uczulenie na sierść kota/ i zastrzyku odczulającym. Czy to mogło mieć bezpośredni wpływ na uzyskane wyniki, czy może byc to inna przyczyna?
16 LAT ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy powtórzyć badanie morfologii krwi z rozmazem ręcznym za 4 tygodnie.