Poziom PLT u 7-letniego dziecka

Witam u mojej córki 7-letniej poziom płytek wynosi (PLT)511 G/L PCT 0,54%po powtórnym badaniu po 4 miesiącach wynosi 506G/L PCT0,54% Jaka może być przyczyna tak wysokiego poziomu i do jakiego specjalisty pójść?

Witam,
Ten stan nazywa się nadpłytkowością. Może być on np. konsekwencją jakiegoś procesu zapalnego. Warto skonsultować się z hematologiem dziecięcym.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak