Poziom płytek krwi a cięcie cesarskie

Witam, 38 tydz ciąży. Wyniki płytek krwi przez całą ciążę 150-170tys, w 35 tyg spadły do 132tys, 37tyg 118 tys, obecnie w 38tyg 123 tys. Oprócz tego APTT 26,3 sek, INR 0,92, co jest w normie. Natomiast fibrynogen 6,15 a d-dimery 1492. Jaka jest norma dla kobiet w ciąży jeśli chodzi o d-dimery ? Nie jestem na lekach, usg kończyn w porzadku. prawie 3 lata temu zator płucny, wtedy ddimery 5800, warfin przez pół roku. Planowana cesarka z powodu miednicowego ułożenia dziacka. Co robic?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego ciążę. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.