Poziom prolaktyny a szanse na zajście w ciążę

Witam serdecznie. odebrałam wyniki prolaktyny wynik wynosi 567,40mlU/l czy jest do duzy problem? czy tak podwyższona prolaktyna swiadczy o tym ze istnieje mozliwosc długiego leczenia przed zajsciem w ciaze? czy wynik ten jest bardzo zły? bardzo prosze o odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Wynik ciężko oceniać jako bardzo zły lub bardzo dobry. W Pani przypadku mogą występować trudności z zajściem w ciążę i wskazane jest leczenie. Trudno mi wyrokować jak długo ono potrwa. Zwykle poprawę wyników obserwuje się po kilku miesiącach leczenia.