Stosowanie Dostinexu a poziom prolaktyny

Dzień dobry, odebrałam dzisiaj wyniki badań poziomu prolaktyny. Wynik wynosi 491,3, przy normie do 496. W ubiegłym miesiącu wynik wynosił 405. Czy powinnam rozpocząć przyjmowanie dostinexu, jeżeli chcę zajść w ciążę, czy przy takim poziomie prolaktyny, obniżenie jej nie jest konieczne? Karolina

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczna jest wizyta u specjalisty ginekologa. Na podstawie całego obrazu klinicznego zostanie podjęta decyzja o konieczności leczenia.