Poziom prolaktyny a tabletki antykoncepcyjne

Witam, mam podwyzszona prolaktyne 533,2 a zakres to 102 - 496, czy uniemozliwia mi to przyjmowanie tabletek hormonalnych? Czy inna forma antykoncepcyji jest wskazana?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

hiperprolaktynemia nie jest przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej. Sugeruję wizytę u ginekologa, który zaplanuje dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam.