Poziom testosteronu w dolnej granicy normy u aktywnego sportowca

Dzien dobry, mam 25 lat i od 5 lat regularnie ćwiczę na siłowni, wykonałem badanie testosteronu całkowitego i wyszedł mi wynik w dolnej granicy normy 330 Ng/dl ( zakres wpisany 240-827) czy to normalne czy jako aktywny sportowiec powinienem mieć wyższy? W jaki sposób mogę poprawić swoje wyniki biorąc pod uwagę, ze pracuje stricte nad sylwetka

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do endokrynologa. Wskazane jest dokładne zbadanie Pana, zebranie wywiadu i zalecenie dodatkowych badań.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz