Prawidłowy poziom testosteronu dla 42-letniego mężczyzny

Witam Serdecznie jaki powinien być prawidłowy poziom testosteronu ? Mam 42lata i mój wynik to 346 badanie zrobione o 9.oo rano . Pozdrawiam

Dzień dobry,

Prawidłowe stężenie testosteronu u mężczyzn waha się w granicach od 260 do 1000 ng/dl. Jak na Pana wiek, to wynik jest nieco niski, co może wynikać z wielu czynników, jak np. przemęczenie, stres, nieodpowiednia dieta, zbyt krótki sen itd. Proszę skontaktować się z endokrynologiem, który po rozmowie z Panem i badaniu zaleci odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz