Poziom TSH 4.599 u rocznej córki

Witam! Moja roczna córeczka ma poziom TSH we krwi 4.599. Pani doktor na podstawie tego badania stwierdziła, że jest on za wysoki i kazała brać pół tabletki entylox 25. Po powrocie do domu trochę poczytałam o normach TSH u dzieci i wygląda na to, że poziom mojej córki jest w normie. Nie chciałabym jej podawać hormonów nie potrzebnie i nie wiem co teraz mam robić? Będę wdzieczna za stwierdzenie czy poziom TSH mojej córki jest prawidłowy czy nie. Dziękuję bardzo.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

możliwe, że lekarz na podstawie objawów stwierdził niedoczynność tarczycy. Jeśli ma Pani wątpliwości proszę zgłosić się do innego pediatry.

Pozdrawiam.