Poziom TSH a rozdrażnienie

Moj wynik TSH to 0,700 mlU/l. Mężczyzna ,33 lat. Czuje pieczenie pulsowanie pod oczami, since, goraca głowa, rozdraznienie, niepewny chwyt, delikatne drzenie rąk. Czy wynik moze wsazywac na nadczynność taczycy?

Witam,

Pana wynik mieści się jeszcze w zakresie wartości prawidłowych. Jednak z uwagi na zgłaszane przez Pana dolegliwości proponowałbym oznaczenie jeszcze fT3 i fT 4 we krwi rano na czczo, ew. wersja rozszerzona (hormony + przeciwciała antyTPO, aTG i TraB). Być może proces chorobowy dopiero się zaczyna i TSH nie zdążyło spaść poniżej normy. Z wynikami warto udać się do endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz