Wynik badania TSH na poziomie 0,018 mlU/l

Witam, robiłam badanie TSH, mój wynik to 0,018 mlU/l kiedy wartość referencyjna to 0,27 - 4,2, czy ten wynik można zinterpretować jako niskie TSH? pozdrawiam

Dzień dobry,

Wynik TSH jest za niski i stanowi wskazanie do oznaczenia fT4, a najlepiej fT3 i fT4 we krwi rano na czczo. Może mieć Pani subkliniczną lub jawną nadczynność tarczycy. Jeśli leczy się Pani z powodu niedoczynności tarczycy, to niskie TSH wskazuje na zbyt wysoką dawkę L-tyroksyny.
Proszę skonsultować się z lekarzem, który po zbadaniu Pani zleci dodatkowe badania j.w. plus usg tarczycy i w razie potrzeby, przeciwciała antyTPO i TrAb. Istotne są również obecne objawy towarzyszące zaburzeniom hormonalnym.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz