Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Starania o dziecko a poziom TSH, FT3 i FT4

Witam, mam 31 lat. Zrobiłam pierwsze badanie TSH -6,06; powtórzyłam badanie za 2 tyg i wyszło TSH -8,08 oraz FT3 3,75 i FT4 1,07. Morfologia i OB w normie. Staramy się z mężem o dziecko, na razie bez efektów. Proszę o interpretacje wyników. Boje się że to może być coś poważnego. W naszej rodzinie nikt nie chorował na tarczyce.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Dzień dobry,

Wyniki badań wskazują na subkliniczną niedoczynność tarczycy. Ma Pani tkankowy niedobór hormonów tarczycy, co wymaga podania L-tyroksyny. U kobiet, które planują ciążę zaleca się, by TSH było poniżej wartości 2,5. Z pewnością wówczas łatwiej będzie osiągnąć zamierzony przez Państwa efekt, w postaci poczęcia upragnionego dziecka. Warto również oznaczyć sobie przeciwciała antyTPO i aTG.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy