Poziom witaminy B12 113 a przyjmowanie tabletek

Witam, w wynikach badań mój poziom wit. b12 wynosi 113. Hematolog kazał mi kupić tabletki, ale nie powiedział czy 5 mirog, czy 10 mikro, które powinnam brać?

Aleksander Ropielewski

Nie ważne czy kupi Pani produkt o zawartości 5 czy 10 mikrogramów wit B12. Ważne jest jaką dawkę dzienną zalecił Pani suplementować hematolog. Np jeżeli zalecił przyjmowanie 10 mikrogramów dziennie może Pani przyjąć 2 tabletki po 5 mikrogramów lub jedną po 10 mikrogramów.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski